Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal
  RODO
  Polityka cookies
  Kontakt
  KONTO

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  7.03.2021 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


  Wielki Post, który przeżywamy jest czasem głębokiego nawrócenia. Bóg nie tyle „zaprasza” lub „zachęca”, ale „nawołuje” do przemiany naszego życia. Na Górze Synaj przedstawia się Mojżeszowi i przekazuje Mu dekalog – dziesięć Bożych przykazań. To prawo jest ścisłe, zwięzłe i precyzyjne. Kroczmy drogą Bożych przykazań, która prowadzi do wieczności.
  1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz.16.15. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

  2. W poniedziałek o godz. 7.30 Msza św. w intencji kobiet z okazji dnia kobiet, ze wspomnieniem zmarłych.

  3. W środę o godz. 7.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz.7.30 Msza św. w intencji zmarłych członków Żywego Różańca.
   Od środy rozpoczynamy Nowennę ku czci św. Józefa. Przed każdą Mszą św. modlimy się do św. Józefa.

  4. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. w intencji członków Diakonii Modlitwy. Do udziału zapraszamy dzieci naszej Parafii.

  5. W piątek o godz. 7.00 nabożeństwo do bł. Stanisława Kubisty svd. Od godz. 17.00 czytamy zalecki. O godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Wierni, którzy pobożnie odprawią Drogę Krzyżową pod zwykłymi warunkami zyskują odpust zupełny.

  6. W sobotę 13. dzień miesiąca, o godz. 7.30 Msza św. ku czci MB Fatimskiej w intencji fundatorów, dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła, ze wspomnieniem zmarłych. Także w sobotę przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolice Piotrową – pamiętajmy o Nim w modlitwie.

  7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 Msza św. w intencji Jubilatów I kwartału 2021 roku oraz wszystkich, którzy chcą świętować swój jubileusz małżeński. Chętni mogą zapisać się na Mszę św. w kancelarii parafialnej.

  8. Kancelaria parafialna w godzinach urzędowania przyjmuje intencje mszalne na II półrocze br. Prosimy o potwierdzenie I rocznic śmierci. Prosimy Parafian, aby składali dobrowolne ofiary za ławki, które przeznaczymy na zapłacenie energii elektrycznej kościoła i domu katechetycznego. Ofiary można złożyć w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

  9. Zapraszamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, w nim dobry artykuł: „„Dni ze świętym Józefem”.

  10. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na roczne sprzątanie naszego kościoła, domu katechetycznego, kaplicy cmentarnej – „Bóg zapłać” Paniom Małgorzacie i Marii. „Bóg zapłać” panu Marianowi, który dba o porządek wokół kościoła, także na skwerze bł. Stanisława i na Miejscu Pamięci Duszpasterzy. Jak widzimy nasz kościół jest piękny i czysty wraz z otoczeniem. Prosimy aby tak jak przed rokiem każda rodzina złożyła dobrowolną ofiarę na roczne sprzątanie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne i wielkie – „Bóg zapłać”.

  11. W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. + Celinę Wieczorek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…...

  12. Niech Boże Błogosławieństwo umacnia nas na drodze wielkopostnej przemiany naszego życia.
  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostuchna@katowicka.pl