Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal
  RODO
  Polityka cookies
  Kontakt
  KONTO

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  7.02.2021 – V NIEDZIELA ZWYKŁA


  Chrystus jest mistrzem świata rzeczy niemożliwych: uzdrawia duszę i leczy ciało. Jak słyszymy w dzisiejszej Ewangelii: „uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami” . „Chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy”. Choć wszyscy Go szukali, Chrystus poszedł na miejsce pustynne i modlił się. Uczestnicząc w tej Eucharystii trwajmy razem z Jezusem na modlitwie.

  Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
  1. Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne dzisiaj Msza św. dodatkowa o godz. 15.30. W przyszłą niedzielę dodatkowe Msze św. o godz. 6.30 i 15.30.

  2. W poniedziałek wspomnienie św. Hieronima Emilianiego, zakonnika. W środę - św. Scholastyki, dziewicy. O godz. 7.00 w środę nowenna do MBNP.

  3. W czwartek wspomnienie NMP z Lourdes - obchodzimy Światowy Dzień Chorego. O godz. 7.00 nabożeństwo do Matki Boskiej z błogosławieństwem lourdzkim.
   O godz. 7.30 Msza św. w int. śp. Ks. Proboszcza Jana Brzozonia, ze wspomnieniem zmarłych duszpasterzy. Dzieci szkolne zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 17.00.

  4. W piątek o godz. 7.00 nabożeństwo do bł. Stanisława Kubisty svd.

  5. W sobotę 13. dzień miesiąca. O godz. 7.30 Msza św. ku czci MB Fatimskiej w intencji żywych i zmarłych fundatorów, dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła - od czcicieli Matki Bożej. W sobotę od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pojednania.

  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy 40-godzinne Nabożeństwo przed Środą Popielcową. Adoracja o godz. 13.30 i 14.30, o godz. 15.30 Msza św. dodatkowa.
   Za dwa tygodnie – 21 lutego – rozpoczniemy Rekolekcje wielkopostne.

  7. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in. artykuł „Kto jest Panem życia” – nauka Kościoła jasno precyzuje: początek i koniec ludzkiego życia wyznacza jego Stwórca.

  8. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę 14. dnia miesiąca kolekta przeznaczona na ogrzewanie kościoła i domu katechetycznego.

  9. W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. + Rufina Szczygieł. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..

  10. Błogosławieństwo Trójcy Przenajświętszej niech nam dopomaga byśmy konsekwentnie trwali przy naszym Panu Jezusie Chrystusie.
  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostuchna@katowicka.pl