Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal
  RODO
  Polityka cookies
  Kontakt
  KONTO

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  5.09.2021 – XXIII Niedziela Zwykła


  To, co posiadamy, pochodzi od Pana Boga. To On stwarza i zachowuje wszystko w istnieniu. Bez Jego pomocy ludzka praca nie przyniesie owoców. Świadomi tych prawd, w dzisiejszą niedzielę przychodzimy podziękować Panu Bogu za zbiory, które dzięki jego łaskawości mogliśmy zebrać w tym roku z pól, ogrodów i sadów. Dziękujemy też za ludzi, którzy złączyli swój wysiłek pracy na roli ze stwórczym działaniem Pana Boga, przez to ziemia mogła wydać obfite owoce. Niech dzięki tym błogosławionym plonom ziemi nie zaznamy klęski głodu i biedy..

  Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji - na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji, w tym na utrzymanie kościoła akademickiego (krypty katedry). Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  Z ŻYCIA PARAFII
  1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy DOŻYNKI KATOWICKIE. Msza św. dożynkowa o godz. 14.00 w intencji rolników i Działkowców z Katowic, oraz Działkowiczów ogródków działkowych „Kwiat Wrzosu” w Kostuchnie z udziałem chóru „Słowniczek”; dzisiaj nie będzie Mszy Św. o 17.00.

  2. W środę przypada Święto Narodzenia NMP. O godz. 7.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 7.30 w koncelebrze Msza św. w int. zmarłych członków Żywego Różańca.

  3. W czwartek Msza Św. szkolna o godz. 17.00 - zapraszamy dzieci i młodzież, na tej Eucharystii poświęcimy pierwszoklasistom tornistry i przybory szkolne. Do wspólnej modlitwy zapraszamy również rodziców, nauczycieli, katechetów. Po Mszy Świętej spotkanie zespołu katechetycznego.

  4. W sobotę od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza Świętą.
   Wyjazd pielgrzymów do Zakopanego w sobotę (11.09.) o godz. 6.00 z parkingu przy probostwie.

  5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość NMP Piekarskiej – patronki archidiecezji. O godz. 9.30 Msza św. w int. imienniczek Maryi.

  6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Arkadiusza Lipko i + Łucję Szczygieł. W środę o godz. 16.00 odbędzie się pogrzeb śp.+ Lidii Dudała. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

  7. OGŁOSZENIA INNE:
  8. W nowym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy między innymi reportaż z Usnarza Górnego, leżącego przy granicy Polski i Białorusi, w nim coś o tym, jak naprawdę wygląda panującą tam sytuacja. Polecam również artykuł o kongresach eucharystycznych. Do nabycia jest również kolejna edycja „Gościa Extra” (w cenie 10 zł), który w całości poświęcony jest nowym błogosławionym: kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i matce Elżbiecie Róży Czackiej (których beatyfikacja odbędzie się – 12 września). Jest nowy wrześniowy numer naszej gazetki parafialnej Trinitas. Dla dzieci i młodzieży jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

  9. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące utrzymanie naszej parafii, a przed kościołem nasz parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla cierpiącego ludu afgańskiego.

  10. Zalecamy, by Komunię Świętą przyjmować na rękę. Celebrans rozdziela Komunię Świętą do ust, pozostali kapłani i szafarze na rękę.

  11. Uroczystość wczesnej i pierwszej Komunii świętej odbędzie się w niedzielę 15 maja 2022 r. Młodzi, którzy pragną być bierzmowani w naszej Parafii, a uczęszczają do szkół poza parafią, proszeni są, by po Mszy św. zgłosili się do zakrystii.

  12. Ośrodek Rekolekcyjny EMAUS w Koniakowie zaprasza na rekolekcje:
   - dla żon żyjących w separacji lub samotnie po rozwodzie (w dniach 10-12 września 2021 r.)
   - dla osób z problemem uzależnienia, współuzależnienia i syndromem DDA, (w dniach 17-19 września 2021 r.)
   Bliższe informacje w gablotkach.

  13. Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej serdecznie zaprasza na zajęcia Liturgika dla każdego. To cykl dziesięciu dwugodzinnych spotkań, dotyczących podstawowych zagadnień związanych z liturgią, zwłaszcza Eucharystią oraz innymi sakramentami. Zajęcia rozpoczną się 14. października (czwartek) o godz. 19.00 na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach. Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy:
    http://liturgika.centrum.katowice.pl/; FB: Liturgika dla każdego| Facebook


  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostuchna@katowicka.pl