Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal
  RODO
  Polityka cookies
  Kontakt
  KONTO

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  31.01.2021 – IV NIEDZIELA ZWYKŁA


  Eucharystia przemienia nas i daje nam moc byśmy byli podobni do Boga. Chrystus uzdrawia człowieka opętanego przez ducha nieczystego. On duchom nieczystym rozkazuje, a one są Mu posłuszne. Tak jak w Kafarnaum wieść o Jezusie rozeszła się po całej okolicznej krainie galilejskiej, tak niech i my, zdumieni Jego nauką - głośmy całym sercem radosną wieść o Jezusie.

  1. Dzisiaj o godz. 15.30 Msza św. „kolędowa” dla tych rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogli uczestniczyć w Eucharystii.

  2. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. do południa o godz. 7.30 i 9.00 i po południu o godz. 16.30 i 18.00. To Dzień Życia Konsekrowanego oraz dzień modlitw w int. katechizacji dorosłych. Na Mszach św. święcimy świece. Kolekta na zakony kontemplacyjne.

  3. W środę wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła i innych dolegliwości. Po Mszy św. rannej i wieczornej udzielamy błogosławieństwa ku czci św. Błażeja. O godz. 7.00 nowenna do MBNP. O godz. 7.30 Msza św. w intencji zmarłych członków Żywego Różańca.

  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
   • I czwartek - o godz. 7.30 Msza św. w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i kontemplacyjnych.
    Dzieci przedszkolne i szkolne zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 17.00. W czasie Mszy św. zostaną pobłogosławione świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Diakonii Modlitwy.
   • I piątek miesiąca – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszach św. błogosławimy chleb, wodę i sól ku czci św. Agaty. O godz. 7.30 Msza św. ku czci NSPJ w intencji Jego czcicieli oraz emerytów i rencistów, ze wspomnieniem zmarłych. O godz.18.00 Msza św. w intencji dzieci po wczesnej i I Komunii św. oraz ich rodziców i chrzestnych oraz tych, którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca. Do udziału we Mszy św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
    Kolekta - na potrzeby charytatywne naszej Parafii.
   • I sobota miesiąca – wspomnienie św. Pawła Miki i jego Towarzyszy. O godz. 6.40 medytacja biblijna w intencjach wynagradzających za grzechy, które obrażają Niepokalane Serce Maryi. O godz. 7.00 Różaniec wynagradzający, o godz. 7.30 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca oraz jubilatów z miesiąca lutego oraz ich rodzin.
    Wszystkich chętnych zapraszamy do praktykowania pięciu pierwszych sobót miesiąca. Od godz. 6.30 okazja do sakramentu pokuty.

  5. W przyszłą sobotę od godz. 7.00 objazd chorych. Prosimy do czwartku chorych zgłosić w zakrystii.

  6. Okazja do Sakramentu Pokuty:
   • Czwartek - godz. 16.30 – dzieci Szkoły Podstawowej.
   • Piątek – godz. 17.30 - dzieci po wczesnej i I Komunii św. oraz młodzież.
   • Dorośli – pół godz. przed każdą Mszą św. i w sobotę - od godz. 17.00.

  7. W przyszłą niedzielę dodatkowe Msze św. o godz. 6.30 i 15.30. O godz. 17.00 za tydzień Msza św. w intencji solenizanta ks. Grzegorza Matuszczyka z okazji 40. urodzin.

  8. Polecamy niedzielną prasę „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in. o zakonach kontemplacyjnych, które są jak drogowskaz – pokazują czym jest bezinteresowna miłość. Jest także miesięcznik „Różaniec” i „Trinitas”.

  9. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła Panie z Zespołu Charytatywnego zbiorą ofiary na rzecz poszkodowanych w Chorwacji.

  10. W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp.: + Tadeusza Borowskiego, + Henrykę Kowolik, + Piotra Kotyrbę, + Mieczysława Sobalę, + Stefanię Śmiłowską.
   Zmarł śp. Rufin Szczygieł – pogrzeb w czwartek o godz. 8.45 z kaplicy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

  Zdumieni miłością Jezusa, z radością głośmy wieść o Jezusie. Chrystus nam wszystkim błogosławi.

  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostuchna@katowicka.pl