Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  30.09.2018 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA


  1. Dzisiaj wspominamy św. Hieronima. Zapraszamy na nabożeństwo Słowa Bożego o godz. 16.30. O godz. 17.00 wieczorna Msza św.

  2. Rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dzieci, młodzież i dorosłych. W niedziele różaniec o godz. 16.15. W tygodniu różaniec codziennie o godz. 17.15, w czwartek o godz. 17.45. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki.

  3. W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. We wtorek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. O godz.18.45 spotkanie członków i sympatyków Związku Górnośląskiego. Gościem spotkania będzie pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego, który przeprowadzi ankietę na temat gwary śląskiej.

  4. W środę o godz. 7.00 nowenna do MBNP. O godz. 7.30. Msza św. w int. FRANCISZKAŃSKIEGO ZAKONU ŚWIECKICH z okazji 71 rocznicy istnienia.

  5. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
   • I czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O godz. 7.30 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i kontemplacyjne. Do udziału we Mszy św. o godz. 17.00 zachęcamy dzieci przedszkolne z rodzicami, dzieci szkolne oraz uczniów Gimnazjum.
   • I piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – sekretarki Bożego miłosierdzia. O godz. 7.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ. O godz. 18.00 Msza św. w int. dzieci, które w tym roku przystąpiły do I i wczesnej Komunii św.,ich rodziców i chrzestnych. Dzieci niech przyjdą w strojach komunijnych wraz z rodzicami. Przypominamy rodzicom, że dzieci po I Komunii św. mają obowiązek odprawienia 9 pierwszych piątków miesiąca. Prosimy rodziców, by im w tym pięknym postanowieniu pomogli. Do udziału we Mszy św. zapraszamy także uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy przygotowują się do bierzmowania oraz tych, którzy jeszcze tego sakramentu nie przyjęli. Po Mszy św. kandydaci do bierzmowania mają spotkanie formacyjne w Domu Katechetycznym. O godz. 19.00 spotkanie członków Akcji Katolickiej. Kolekta - na potrzeby charytatywne naszej Parafii.
   • I sobota - wspomnienie św. Brunona. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich chętnych do praktykowaniu pierwszych pięciu sobót miesiąca: [spowiedź, Komunia św., część różańca św. i kwadrans medytacji w intencjach wynagradzających]. W sobotę o godz. 6.30 okazja do spowiedzi św. Medytacje różańcowe o godz. 6.40, różaniec o godz. 7.00 i Eucharystia o godz. 7.30. w int. członków Żywego Różańca. Po Mszy św. agapa - świętowanie z okazji święta M.B. Różańcowej. W sobotę od godz. 7.00 objazd chorych. Prosimy do czwartku ich zgłosić w zakrystii.

  6. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy do Sakramentu Pojednania:
   • Uczniowie Szkoły Podstawowej – czwartek godz. 16.30.
   • Uczniowie Gimnazjum i Młodzież – piątek – godz. 17.00.
   • Dzieci po I Komunii św. – piątek – godz. 17.30.
   • Dorośli oraz wszyscy chętni - codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., a w sobotę - od godz. 17.00

  7. W przyszłą niedzielę Kiermasz – wspominamy XXIII rocznicę konsekracji tego kościoła. O godz. 9.30 koncelebrowana Eucharystia w int. parafian oraz zmarłych parafian, kapłanów, wszystkich wiernych i dobrodziejów. Zapraszamy poczty sztandarowe, gości i parafian. O godz. 15.45 za tydzień nabożeństwo przy krzyżu na cmentarzu. O godz. 16.15 różaniec. Parafian prosimy o uporządkowanie grobów i zapalenie zniczy na grobach naszych zmarłych.

  8. Dzisiaj po Mszy św. młodzież Ruchu Światło – Życie w drzwiach głównych kościoła rozprowadzają kalendarze na 2019 rok. Cena kalendarza nie miej niż 5,-zł. Ofiary są przeznaczone jako pomoc dla misjonarzy na Madagaskarze.

  9. „Bóg zapłać” dobrodziejom - Państwu Marii i Jerzemu Mokry - za sfinansowanie monstrancji z kustodią na dużą hostię. Monstrancja będzie wykorzystywana w nabożeństwach paraliturgicznych.

  10. Kancelaria parafialna w godzinach urzędowania przyjmuje intencja mszalne na I półrocze 2019 roku. Mszy św. nie zamawiamy telefonicznie. Stypendium mszalne regulujemy 2 tygodnie przed odprawieniem Mszy św.

  11. Od przyszłej niedzieli zmiana porządku Mszy świętych. Od października do końca marca nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 6.30. W tygodniu Msza św. ranna w koncelebrze o godz. 7.30. Msze św. wieczorne bez zmian.

  12. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in. artykuł: „Nie tylko kler” – reżyser filmu zatracił wszelkie proporcje tworząc odrażający obraz Kościoła i jego kapłanów. Jest także miesięcznik „Trinitas”. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

  13. W poniedziałek o godz. 9.00 z Kaplicy odbędzie się pogrzeb śp. + Stefanii Stupak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie....


  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostna@katowice.opoka.org.pl