Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  3.06.2018 – IX NIEDZIELA ZWYKŁA


  W dzisiejszą niedzielę przeżywamy odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej; Bogu Ojcu dziękujemy za dar stworzenia, Chrystusowi za dar odkupienia i zbawienia, a Duchowi Świętemu za dar uświęcenia. „Słowo Twoje Panie jest prawdą, uświęć nas w prawdzie”. Pamiętajmy, iż żywa wiara i wytrwała modlitwa prowadzi do zbawienia. Uroczystości Odpustowej przewodniczy ks. Mariusz Dziuba – Proboszcz Tatrzańskiej Parafii Św. Krzyża z Zakopanego.
  1. Zapraszamy na Nieszpory Odpustowe o godz. 16.30. O godz. 17.00 wieczorna Msza św.

  2. W poniedziałek na cmentarzu o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św. w int. zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin i wszystkich tam spoczywających.

  3. Trwa oktawa Bożego Ciała. We wtorek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Od wtorku do piątku po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do N.S.P.J. oraz procesja dokoła kościoła. Zapraszamy dzieci komunijne, dzieci sypiące kwiaty, panów do baldachimu oraz wszystkich parafian.

  4. W czwartek - I czwartek miesiąca. O godz. 7.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 7.30 Msza św. w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i kontemplacyjnych. O godz. 17.00 Msza św. w int. Diakonii Modlitwy. W czwartek o godz. 18.00 na farskich ogrodach spotkanie Rady Duszpasterskiej.

  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszy św. o godz. 18.00 I rocznica I Komunii św. Do świętowania zapraszamy dzieci komunijne z rodzicami, chrzestnych oraz rodzeństwo.

  6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

  7. Zapisani na pielgrzymkę do św. Stanisława Kostki w Rostkowie, także do Płocka i Torunia proszeni są o dokonanie wpłaty w zakrystii do końca tygodnia. Są jeszcze wolne miejsca, można zapisać się w zakrystii.

  8. Polecamy niedzielną prasę – „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in. dobry artykuł: „ Po pierwsze nie szkodzić”, czy „Kopalnia romańskich skarbów”. Jest także miesięcznik „Różaniec” oraz dla młodszych „Mały Gość Niedzielny”, w nim plakat o mistrzostwach piłki nożnej.

  9. W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. + Alfredę Szozda. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…


  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostna@katowice.opoka.org.pl