Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal
  RODO
  Polityka cookies
  Kontakt
  KONTO

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  29.08.2021 – XXII Niedziela Zwykła


  W dzisiejszej liturgii usłyszymy słowa świętego Jakuba, zachęcające nas „Wprowadzajcie słowa w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie”. Otwarci na działanie Boga w trakcie tej Eucharystii przyjmijmy Jego łaskę świadomie, by mogła owocować w naszym codziennym życiu.

  Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  Z ŻYCIA PARAFII
  1. O godz. 16.30 zapraszamy na ADORACJĘ Najświętszego Sakramentu zakończoną Błogosławieństwem. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

  2. We wtorek o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych w miesiącu sierpniu.

  3. W środę – 1 września – rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Na Mszę Św. o godz. 8.30 zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 11 im. Józefa Nowary, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury oraz uczniów Technikum nr 15 im. Tomasza Klenczara. Do wspólnej modlitwy zapraszamy również rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców oraz pracowników administracji naszych szkół. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w poniedziałek i wtorek - pół godziny przed każdą Mszą św.
   W przyszły czwartek (9 września) na Mszy Św. o godz. 17.00 poświęcimy pierwszoklasistom tornistry i przybory szkolne.
   Uroczystość wczesnej i pierwszej Komunii świętej odbędzie się w niedzielę 15 maja 2022 r. Ci, którzy pragną być bierzmowani w naszej Parafii, a uczęszczają do szkół poza Parafią, prosimy, by po Mszy św. zgłosili się do zakrystii. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 7.00.

  4. Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
   • w Pierwszy Czwartek o 7.30 odprawimy Mszę św. w intencji kapłanów, o nowe powołania, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych i ich rodziców. Po Mszy św. nabożeństwo w intencji powołań. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.
   • w Pierwszy Piątek o 7.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. nabożeństwo. Msza św. o godz. 18.00 sprawowana będzie w intencji dzieci po pierwszej Komunii św., które rozpoczynają odprawianie 9 pierwszych piątków miesiąca. Zapraszamy ich w strojach komunijnych wraz z rodzicami. Spowiedź święta dla dzieci pół godziny przed Mszą Św. wieczorną. Kolekta pierwszo-piątkowa ma charakter charytatywny i jest przeznaczona na pomoc biednym i potrzebującym.
   • w Pierwszą Sobotę o 6.40 medytacja, o 7.00 różaniec, o 7.30 Msza św. wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca Maryi od Żywego Różańca oraz o błogosławieństwo dla Jubilatów z miesiąca września, a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy. W sobotę również odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku.

  5. W sobotę od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza Świętą.

  6. Informujemy, że w przyszłą niedzielę - 5 września, będziemy obchodzić DOŻYNKI KATOWICKIE, Msza św. dożynkowa o godz. 14.00 w intencji rolników i Działkowiczów z Katowic, oraz Działkowiczów ogródków działkowych „Kwiat Wrzosu” w Kostuchnie, z udziałem chóru „Słowniczek”. W tę niedzielę nie będzie Mszy św. wieczornej o 17.00.

  7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.:.+ Wandę Wilczyńską – Stelmach, + Bogdana Kłakus i + Anielę Stulka. We wtorek, 31 sierpnia o godz. 8.45 z Kaplicy odbędzie się pogrzeb śp. + Arkadiusza Lipko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

  8. OGŁOSZENIA INNE:
  9. W nowym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy między innymi o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus. Dla dzieci i młodzieży jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

  10. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzebę archidiecezji - na działalność edukacyjno - wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji, w tym na utrzymanie kaplicy akademickiej (krypty katedry).

  11. We wtorek, 31 sierpnia o godz. 10.00 w Przychodni REVITAL odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku i dobór okularów.

  12. Zalecamy, by Komunię Świętą przyjmować na rękę. Celebrans rozdziela Komunię Świętą do ust, pozostali kapłani i szafarze na rękę.

  13. Odpowiadając pozytywnie na prośbę Wojewody Śląskiego przypominamy że, w niedzielę 5 września przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach Tysiącleciu Dolnym, św. Ludwika w Panewnikach, czy Matki Zbawiciela w Mikołowie będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do skorzystania z działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej i zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Nie trzeba się rejestrować, ani zapisywać na szczepienia – wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień, który będzie się znajdował przy w/w kościele.  Serdecznie zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości ze strony osób trzecich informujemy, że organizatorem działań profilaktyki zdrowotnej jest Wojewoda Śląski, strona kościelna udostępnia lokal/teren i włącza się w promocję inicjatywy
   Wykaz parafii, w których odbędą się szczepienia przeciw COVID-19.docx


  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostuchna@katowicka.pl