Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  29.04.2018 – V NIEDZIELA WIELKANOCNA


  Dzisiaj obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Jak słyszymy w dzisiejszej Ewangelii Chrystus jest krzewem winnym, a my latoroślami. Jezus jest życiem, które nie przemija. Złączmy się z Jezusem, „bo kto trwa w Nim, przynosi owoc obfity”.
  1. Zapraszamy na Nabożeństwo do św. Michała Archanioła dzisiaj o godz. 16.30. O godz. 17.00 wieczorna Msza św.

  2. W poniedziałek o godz. 7.00 wyjazd pielgrzymów do Częstochowy i Leśniowa. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu kwietniu.

  3. We wtorek, 1 maja Święto Świętego Józefa Rzemieślnika. Rozpoczynamy miesiąc maryjny maj. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwa majowe o godzinie 17.30.

  4. W środę wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora kościoła. O godz. 7.00 nabożeństwo do MBNP. O godz. 7.30 Msza św. w int. zmarłych członków Żywego Różańca.

  5. W czwartek UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 9.30 Eucharystia w int. naszej Ojczyzny oraz ku czci św. Floriana w int. Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostuchnie. Po Mszy św. zgodnie z tradycją procesjonalnie udamy się pod Pomnik Powstańców z Kostuchny - w 97 rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego. Tam będzie Apel Poległych i oddanie czci Powstańcom przez złożenie kwiatów. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych oraz poczty sztandarowe, by modlić się za naszą Ojczyznę.

  6. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy:
   • I piątek miesiąca – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Archidiecezji. O godz. 7.30 Msza św. w int. czcicieli NSP J oraz emerytów i rencistów. O godz. 18.00 Msza św. w int. dzieci komunijnych i ich rodziców oraz tych wszystkich, którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca. Kolekta na potrzeby charytatywne parafii
   • .
   • I sobota miesiąca – o godz. 6.40 medytacja biblijna w int. wynagradzających za grzechy, które obrażają Niepokalane Serce Maryi. O godz. 7.00 różaniec wynagradzający. O godz. 7.30 Msza św. w int. członów Żywego Różańca oraz Jubilatów z miesiąca maja i ich rodzin. Zapraszamy wszystkich chętnych do odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca. Od godz. 6.30 okazja do spowiedzi św. Odwiedziny chorych od godz. 7.00. Prosimy do czwartku zgłosić ich w zakrystii.
  7. Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania dla dzieci, uczniów Gimnazjum, młodzieży, dzieci po I komunii św. i dorosłych - codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., a w sobotę - od godz. 17.00.

  8. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, w nim m. in. artykuł : „ o nowej błogosławionej – Hannie Chrzanowskiej - pielęgniarce, która zdrowych uczyła odpowiedzialności, a chorych wyciągała z czterech ścian beznadziei. Jest także nasz „Trinitas”.

  9. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

  10. W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. + Edeltraudę Węgrzyk. Jutro, w poniedziałek o godz. 8.45 odbędzie się pogrzeb sp. + Jana Janas. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.......


  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostna@katowice.opoka.org.pl