Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  27.05.2018 – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ


  1. Dzisiaj pielgrzymka mężów i ojców do Piekarskiej Pani. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 16.30. W tygodniu nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

  2. Jutro, w poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w int. + Ks. Ryszarda Noras w r.śmierci. We wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

  3. W środę wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika. O godz. 7.00 Nowenna do MBNP. O godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu maju.

  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Składamy publiczne świadectwo wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 11.00, 12.30 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy ulicami: Migdałowców, Żarnowcowa, Sołtysia, Żeleńskiego, ks. Szramka i Migdałowców. Ołtarze powstaną w wyznaczonych miejscach:
   I ołtarz – na skrzyżowaniu ulic Migdałowców i Żarnowcowej,
   II ołtarz - na skrzyżowaniu uic Żarnowcowej i Pierwiosnków,
   III ołtarz - skrzyżowanie ulic Sołtysiej i Żeleńskiego, IV ołtarz - na skrzyżowaniu ulic ks. Szramka i Migdałowców.
   Okolicznych mieszkańców i chętnych parafian zapraszamy do budowy ołtarzy. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty, delegacje ze sztandarami oraz wszystkich parafian. Prosimy o udekorowanie domów i okien. Wszystkich chętnych prosimy o pomoc przy budowaniu ołtarzy Bożego Ciała.

  5. Od piątku do Uroczystości NSPJ trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczornej procesja dokoła kościoła. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne, ich rodziców, panów do baldachimu oraz wszystkich parafian.

  6. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy:
   • I piątek miesiąca – wspomnienie św. Justyna, męczennika. O godz. 7.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ oraz emerytów i rencistów. O godz. 18.00 Msza św. w int. Dzieci komunijnych, ich rodziców i chrzestnych oraz tych wszystkich, którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca. Kolekta na potrzeby charytatywne parafii. Pierwsza rocznica I Komunii św. będzie 8 czerwca o godz. 18.00 – w piątek – w Uroczystość NSPJ.
   • I sobota miesiąca – o godz. 6.40 medytacja biblijna w int. wynagradzających za grzechy, które obrażają Niepokalane Serce Maryi. O godz. 7.00 różaniec wynagradzający. O godz. 7.30 Msza św. w int. członów Żywego Różańca oraz Jubilatów z miesiąca czerwca i ich rodzin. Zapraszamy wszystkich chętnych do odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca. Od godz.6.30 okazja do spowiedzi św.
   Odwiedziny chorych - w sobotę - od godz. 7.00. Prosimy do czwartku zgłosić ich w zakrystii.

  7. Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania dla dzieci, uczniów Gimnazjum, młodzieży, dzieci po I Komunii św., dorosłych - codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., a w sobotę - od godz. 17.00.

  8. W przyszłą niedzielę ODPUST KU CZCI TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.
   PROGRAM UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ:
   SOBOTA – 10 czerwca
   • W najbliższą sobotę, w wigilię Odpustu przeżywać będziemy DZIEŃ CHORYCH. O godz. 10.00 Msza św. w int. wszystkich chorych, w czasie której będzie można przyjąć sakrament namaszczenia. Ci, którzy chcą ten Sakrament przyjąć, niech wypiszą w domu na kartce swoje nazwisko, imię i adres i te karteczki przyniosą do kościoła. Na ich podstawie będą wypisywane zaświadczenia o przyjęciu sakramentu namaszczenia. Po Mszy św. w kościele spotkanie przy stole w Domu Katechetycznym. Kierowców prosimy, by chorych przywieźć do Kościoła.
   • Godz. 17.00 – Adoracja N. Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
   • Godz. 17.30 – Uroczyste Maryjne Nieszpory Odpustowe.
   • Godz. 18.00 – Eucharystia, w czasie której modlimy się ku czci św. Krzysztofa w int. kierowców.
   • Godz. 19.00 – Święcenie samochodów przed wyjazdem na wakacje. Wszystkie pojazdy ustawiamy na wyznaczonych parkingach.
   NIEDZIELA – 11 czerwca: Msze św. o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00. O godz. 11.00 – Uroczysta koncelebrowana Suma Odpustowa. Zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci komunijne, wszystkich parafian. O godz. 16.30 – Nieszpory Odpustowe. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Mariusz Dziuba - Proboszcz Parafii Tatrzańskiej św. Krzyża w Zakopanem.

  9. Wyjazd członków „Wieczernika” do Piekar w sobotę o godz. 9.00. Są jeszcze wolne miejsca, można się zapisać w zakrystii.

  10. Dobrodziejom naszej Parafii za zakupienie i podarowanie 180 ledowych żarówek do kościoła - Czesławowi i Mirosławowi z żonami - składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  11. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, w nim m. in. „Moja mama jest święta” czy „Rejs stulecia”.


  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostna@katowice.opoka.org.pl