Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  23.09.2018 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA


  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.30. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna
  2. Spotkanie wszystkich chętnych, którzy chcą się zapisać do Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach odbędzie się jutro, w poniedziałek o godz. 8.15 w Domu Katechetycznym. Członkowie wspierają alumnów modlitwą i ofiarą. Spotkanie będzie prowadził kleryk Paweł.

  3. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św. odbędzie się we wtorek o godz. 17.15.

  4. W środę wspomnienie św. Kosmy i Damiana. W tym dniu w modlitwie wspominamy Abp. seniora Damiana Zimonia w dniu imienin. O godz. 7.00 nowenna do MBNP. W środę o godz. 6.00 wyjazd pielgrzymów z parkingu od kościoła do Lichenia.

  5. W czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. Dzieci i uczniów Gimnazjum zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 17.00. O godz. 18.15 spotkanie członków i sympatyków Grupy Biblijnej.

  6. W piątek wspomnienie św. Wacława, męczennika. O godz. 18.00 Msza św. w int. zmarłych w miesiącu wrześniu.

  7. W sobotę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Od godz.17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Sakramentu Pojednania.

  8. Kancelaria parafialna w godzinach urzędowania przyjmuje intencje mszalne na I półrocze 2019 r. Mszy św. nie zamawiamy telefonicznie. Prosimy o rezerwację Mszy św. z okazji I rocznicy śmierci. Stypendium mszalne regulujemy 2 tygodnie przed odprawieniem Mszy św.

  9. Ochotnicza Straż Pożarna w Kostuchnie zaprasza dzisiaj od godz. 15.00 do Remizy Straży na III Strażacki Piknik Rodzinny. W ramach pikniku odbędzie się bieg na orientację i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Przed kościołem stoi wóz strażacki. Można zrobić zdjęcia, obejrzeć sprzęt, a chętni mogą zagłosować na Budżet Obywatelski.

  10. Polecamy prasę katolicką „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in. artykuł: „pomódl się za księdza, nie ma złych kapłanów, są tylko tacy, za których wierni sie nie modlą”. Jest także obrazek z modlitwą za kapłanów. Jest także „Mały Gość Niedzielny”z różańcem.

  11. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na Wydział Teologiczny. Kolekta minionej niedzieli na ogrzewanie kościoła wynosiła 8.100,- zł. Łączny rachunek w poprzednim roku za ogrzewanie wynosił 33.000,- zł.

  12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Hildegradę Ciura. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…


  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostna@katowice.opoka.org.pl