Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  22.04.2018 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA


  Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – To dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i kontemplacyjne. „Chrystus jest Dobrym Pasterzem, zna owce swoje, a one Go znają”. Zatem kroczmy za Chrystusem Dobrym Pasterzem.
  1. Zapraszamy na Nabożeństwo powołaniowe dzisiaj o godz. 16.30. O godz. 17.00 wieczorna Msza św. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w kościele.

  2. W poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

  3. W środę święto świętego Marka Ewangelisty. O godz. 7.00 spotykamy się przy Krzyżu w miejscu starego kościoła. Tam będziemy się modlić o urodzaje oraz błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

  4. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci i uczniów Gimnazjum. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na próbę. O godz. 18.15 spotkanie Grupy Biblijnej w domu katechetycznym.

  5. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 Msza św. ku czci bł. Stanisława Kubisty w kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci, z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o kanonizację.

  6. Wczoraj odbył się Jubileuszowy Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej pod hasłem: „Wielkie rzeczy uczynił nam Pan”. W Festiwalu wystąpiło 17 solistów, 16 zespołów i scholi. Uczestniczyło około 250 osób: dzieci, młodzieży oraz opiekunów. Darczyńcy złożyli 3.400,- zł. oraz przekazali ciasto, pieczywo i napoje. „Bóg zapłać” ks. Tomaszowi Mężykowi za zorganizowanie tego Festiwalu oraz wszystkim wolontariuszom i dobrodziejom.

  7. Okazja do Sakramentu Pojednania: codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., a w sobotę od godz. 17.00

  8. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, w nim m. in. artykuł : „Ty też możesz zostać świętym” oraz bezpłatny dodatek - adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exsultate” – o świętości w świecie współczesnym.

  9. Wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Częstochowy i Leśniowa – 30 kwiecień – tj. poniedziałek. Koszt 10,- zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.00.

  10. W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. + Józefa Strzempa, + Alinę Wypiór i + Gabrielę Śmiłowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostna@katowice.opoka.org.pl