Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  21.10.2018 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY


  Dzisiaj kolekta przeznaczona na potrzeby misyjne. Także dzisiaj ogólnopolskie liczenie wiernych na Mszach świętych.
  1. Trwa miesiąc październik - zapraszamy na nabożeństwo różańcowe: dzisiaj o godz. 16.15; w tygodniu o godz. 17.15. W najbliższym tygodniu różaniec prowadzą: w poniedziałek – Związek Górnośląski, we wtorek – członkowie Wieczernika, w środę –nadzwyczajni szafarze, w czwartek – katecheci z dziećmi, w piątek –Akcja Katolicka.

  2. Trwa w naszej Parafii peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki. Zapraszamy Imienników, czcicieli św. Stanisława, Parafian i Gości do udziału w nabożeństwach ku czci św. Stanisława. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w Internecie.

  3. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II. W środę wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta. O godz. 7.00 nowenna do MBNP.

  4. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. w intencji członków Diakonii Modlitwy. Dzieci przedszkolne z rodzicami, uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum zapraszamy do udziału we Mszy św. W czwartek o godz. 18.30 w domu katechetycznym spotkanie Grupy Biblijnej.

  5. Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. Prosimy dzieci i dorosłych, by w najbliższym tygodniu przynosiły maskotki na kiermasz misyjny. który odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszach św.; członkowie Akcji Katolickiej będą sprzedawać pączki. Ofiary przeznaczymy jako pomoc dla Misjonarzy przy budowie domów rekolekcyjnych.

  6. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy w przyszłą niedzielę na BAL ANIOŁÓW I WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Spotkanie o godz. 16.30 w domu katechetycznym, następnie korowód, różaniec i świętowanie.

  7. Wszystkim polecamy kolejny numer „Gościa Niedzielnego” w nim artykuł: „Nie można przyjmować Komunii św. w stanie grzechu ciężkiego”, czy też w „stronę Panamy”, gdzie odbędą się ŚDM w 2019 roku.

  8. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. W ostatnią niedzielę na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia młodzież zebrała 2.850,- zł. Dzisiaj w drzwiach głównych przy wyjściu z kościoła członkowie Diakonii Modlitwy i Oazy Rodzin rozprowadzają pamiątki o św. Stanisławie Kostce. Zapraszamy.

  9. Kostuchna jest Parafią górniczą. Kopalnia „Boże Dary” przeszła do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Jako dowód wdzięczności wobec wszystkich górników i emerytów przed kościołem obok papieskiej sosny został postawiony wózek węgla. Niech żyje nam górniczy stan.

  10. Przypominany Parafianom, że Zarządcą cmentarza jest Parafia. Stawianie ławek, sadzenie krzewów na cmentarzu jest nielegalne. W razie konieczności zostaną usunięte. Prosimy, by na cmentarz nie wchodzić ze zwierzętami. Odpady cmentarne wrzucamy do kontenerów. Dbajmy o czystość i piękno cmentarza, który jest miejscem świętym.


  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostna@katowice.opoka.org.pl