Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal
  RODO
  Polityka cookies
  Kontakt
  KONTO

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  21.03.2021 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


  Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, który ma charakter pasyjny. Od dziś do Wielkiego Piątku zasłaniamy krzyże. Chrystus w dzisiejszej Ewangelii mówi: „Kto chciałby mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa”.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona na Archidiecezję – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.
  1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16.15. Prosimy, aby na Gorzkie Żale przynieść krzyże, także nowe – w czasie nabożeństwa zostaną poświęcone.

  2. We wtorek o godz. 7.00 FZŚ zaprasza na Drogę Krzyżową. W środę o godz. 7.00 nowenna do NBNP.

  3. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To dzień świętości życia – modlimy się za dzieci poczęte a nienarodzone. W tym dniu można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci i kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. kandydaci do bierzmowania mają Drogę Krzyżową i spotkanie formacyjne.

  4. W piątek od godz. 17.00 czytamy wypominki. O godz. 17.15 Droga Krzyżowa.

  5. W sobotę od godziny 7.00 przedświąteczne odwiedziny chorych. Prosimy do czwartku ich zgłosić w zakrystii. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do Sakramentu Pokuty.

  6. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Święcenie palm na każdej Mszy św. O godz. 12.30 Msza św. w int. rocznych dzieci.

  7. Za tydzień kolekta na kwiaty do Bożego Grobu.

  8. Prosimy Parafian, aby składali dobrowolne ofiary za ławki, które przeznaczymy na zapłacenie energii elektrycznej kościoła i domu katechetycznego. Ofiary można złożyć w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

  9. Zapraszamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in. artykuł „ ze wszystkich dróg, jakimi warto chodzić, najlepsza jest krzyżowa. Na stoliku z prasą znajdują się „paschaliki wielkanocne” w cenie 6,- zł.

  10. W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp.+ Anitę Ciemała. Zmarł śp. Stefan Szyma - pogrzeb odbędzie się w sobotę o godz. 8.45 z Kaplicy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

  11. Pamiętajmy, iż w Boga trzeba wierzyć, kochać i całym sercem się do Niego nawracać. Na to zadanie Chrystus nam błogosławi.

  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostuchna@katowicka.pl