Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  2.02.2020 – IV NIEDZIELA ZWYKŁA
  ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO


  Dzisiejsze święto ma podwójną nazwę: Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni oraz Matki Boskiej Gromnicznej. To Dzień Życia Konsekrowanego. Zapalone świece oznaczają przyjęcie Jezusa, światła narodów, by żyć razem z Jezusem. „Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia”.
  Dzisiejsza kolekta przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
  1. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Msza św. wieczorna dzisiaj w int. ks. Grzegorza z okazji urodzin o godz. 17.00.

  2. W poniedziałek wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła i innych dolegliwości. Po Mszy św. rannej i po wieczornej udzielamy błogosławieństwa ku czci św. Błażeja.

  3. W środę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu świecimy wodę, sól i chleb ku czci św. Agaty. O godz. 7.00 nowenna do MBNP. O godz. 7.30 Msza św. w int. zmarłych członków Żywego Różańca.

  4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca - wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników. O godz.7.30 Msza św. w int. nowych powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i kontemplacyjnych. Dzieci zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 17.00. W czasie Mszy św. dzieciom komunijnym zostaną poświęcone świece.

  5. I piątek miesiąca - o godz. 7.30 Msza św. ku czci NSPJ w int. czcicieli, emerytów i rencistów. O godz. 18.00 Msza św. w int. dzieci wczesno i pierwszokomunijnych oraz wszystkich, którzy odprawiają 9 pierwszych piątków miesiąca. Kolekta - na cele charytatywne naszej Parafii.

  6. Okazja do Sakramentu Pokuty:
   • Czwartek - godz. 16.30 – dzieci Szkoły Podstawowej.
   • Piątek – godz. 17.30 - dzieci po wczesnej i I Komunii św. oraz młodzież.
   • Dorośli – pół godz. przed każdą Mszą św. i w sobotę - od godz. 17.00

  7. Nasza Parafia przygotowuje się do wizytacji kanonicznej, która będzie od 21 do 23 lutego. Wizytatorem będzie ks. bp Grzegorz OLSZOWSKI. Bierzmowanie będzie w czasie wizytacji w sobotę, 22 lutego w czasie Mszy św. Parafian prosimy o dar modlitwy i zaangażowanie się w czasie trwającej wizytacji biskupiej.

  8. Rozmowa duszpasterska kandydatów do Bierzmowania odbędzie się we wtorek, środę i piątek w godzinach od 18.45 – 19.30.

  9. Polecamy niedzielną prasę „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in. o różnych formach życia konsekrowanego. Jest także miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”, „Różaniec”, „Głos O. Pio” i nasz „Trinitas”.
   Zwracamy uwagę, że w TRINITASIE podano pomyłkowo styczniową intencję Żywego Różańca. Prawidłowa intencja lutowa jest zamieszczona w gablotce w kościele i na stronie internetowej parafii.

  10. Jutro chętnych panów i panie dekoratorki zapraszamy na godz. 8.30 do rozebrania stajenki bożonarodzeniowej.

  11. W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. + Grzegorza Matuszyńskiego i +Eryka Haśnik. We wtorek o godz. 9.00 odbędzie się pogrzeb śp. + Mariana Białokoz. Również we wtorek o godz. 10.00 - w parafii MB Fatimskiej w Piotrowicach - odbędzie się pogrzeb + Janiny Grzesica, żony byłego kościelnego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostna@katowice.opoka.org.pl