Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  17.06.2018 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA


  Dzisiejsza kolekta po 15. dniu miesiąca przeznaczona na zapłacenie oświetlenia kościoła i domu katechetycznego.
  1. Zapraszamy na Nabożeństwo do NSPJ o godz. 16.30. O godz. 17.00 Msza św.

  2. We wtorek wspomnienie św. Romualda, opata.

  3. W środę o godz. 7.00 nowenna do MBNP. O godz. 7.30 Msza św. w int. zmarłych członków Żywego Różańca. Także w środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 spotkanie organizacyjne w sprawie pieszej pielgrzymki kobiet do Piekar, która odbędzie się 19 sierpnia.

  4. W czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Dzieci zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 17.00. O godz. 17.45 spotkanie członków Kręgu Biblijnego.

  5. Kończy się rok szkolny i katechetyczny 2017/2018. W piątek o godz. 8.00 Msza św. dziękczynna z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego:
   • w intencji uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 29 im. Żwirki i Wigury.
   • w intencji uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 18 oraz uczniów Gimnazjum nr 18 im. Józefa Nowary.
   • w intencji uczniów i nauczycieli Technikum nr 15 im. Tomasza Klenczara.
   • w int. ks. Proboszcza i Katechetów – od nauczycieli i uczniów Technikum Nr 15. Do udziału we Mszy św. zapraszamy także rodziców oraz personel szkolny.

  6. Z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego dzieci i młodzież zapraszamy do sakramentu pokuty: • Uczniowie Szkoły Podstawowej – czwartek godz. 16.00.
   • Uczniów Gimnazjum oraz młodzież i tych, którzy jeszcze nie skorzystali ze spowiedzi św. – czwartek godz. 16.30.
   Bardzo serdecznie apelujemy do wszystkich rodziców by zachęcić młodzież i dzieci, by były obecne na Mszy św. z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego, by również przystąpiły do sakramentu pokuty. Przypominamy rodzicom, iż uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum otrzymują Dyplomy ukończenia katechizacji. Prosimy sprawdzić, czy takie Dyplomy otrzymali. W razie wątpliwości katecheci i duszpasterze chętnie wszystkim udzielą wyczerpujących informacji.

  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Rozpoczyna się sezon wakacyjny i urlopowy.

  8. Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”, w nim: O Madonnie Świętogórskiej w Gostyniu i uważnym jej spojrzeniu, czy: co warto wiedzieć o mundialu…

  9. Parafia organizuje dwutygodniowe półkolonie w domu katechetycznym od 16 do 28 lipca w godz. od 10.00 do 14.00. W programie gry, zabawa, posiłek. Chętne dzieci można zapisać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

  10. Trwa nabór do klasy pierwszej w Technikum nr 15 im. Tomasza Klenczara w Kostuchnie. Rekrutacja dotyczy wszystkich gimnazjalistów. Technikum poleca następujące zawody: technik spedytor, technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik lotniskowych służb operacyjnych, technik ekonomista oraz technik przeróbki kopalin stałych.

  11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności zmarłego śp. Jerzego Kaniut, zam. ul. Szarych Szer. 31 a. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…


  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostna@katowice.opoka.org.pl