Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal
  RODO
  Polityka cookies
  Kontakt
  KONTO

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  14.03.2021 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


  Dziś czwarta Niedziela Wielkiego Postu zwana „Niedzielą radości - Laetare. Źródłem naszej radości jest Bóg. On jest najważniejszym Autorem naszej świętości. „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego, aby każdy kto w Niego wierzy miał życie wieczne”.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona na roczne sprzątanie kościoła, domu katechetycznego i kaplicy pogrzebowej wraz z obejściem.
  1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz.16.15. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

  2. W środę o godz. 7.30 nowenna do MBNP. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci naszej Parafii. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa – SKARBCZYKI dla dzieci wczesno- i pierwszo-komunijnych.

  3. W piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. To także III piątek miesiąca. O godz. 7.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Koronka w kościele. Od godz. 17.00 czytamy zalecki. O godz. 17.15 Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 Msza św. w int. Bractwa św. Józefa, imienników, kościelnych, ojców i mężów. Po Mszy św. Wieczór Miłosierdzia.

  4. Przeżywamy Rok Świętego Józefa. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 będzie poświęcona figura św. Józefa. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim DARCZYŃCOM – „Bóg zapłać”.

  5. Kancelaria parafialna w godzinach urzędowania przyjmuje intencje mszalne na II półrocze. Prosimy Parafian, aby składali dobrowolne ofiary za ławki, które przeznaczymy na zapłacenie energii elektrycznej kościoła i domu katechetycznego. Ofiary można złożyć w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

  6. W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w tym czasie okazja do sakramentu pokuty.

  7. W Przychodni „Revital” we wtorek – 16.03. – od godz. 9.00 bezpłatne komputerowe badanie wzroku oraz dobór korekcji okularowej.

  8. Zapraszamy do lektury „Gościa Niedzielnego”

  9. Wychodząc z kościoła można zakupić „paschaliki wielkanocne” w cenie 6,- zł. Znajdują się na stoliku z prasą katolicką. Paschalik - to świeca wielkanocna, która wraz z innymi pokarmami powinna być na świątecznym stole.

  10. Na czas wielkopostnych powrotów do Boga bogatego w Miłosierdzie, przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.


  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostuchna@katowicka.pl