Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  1.07.2018 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA


  Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 16.30, zakończoną błogosławieństwem. O godz. 17.00 wieczorna Eucharystia.

  2. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W tygodniu Msze św. o godz. 7.30 i 18.00, a w czwartek o godz. 17.00. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 12.30. W każdy czwartek do udziału we Mszy św. zapraszamy dzieci i uczniów gimnazjum oraz młodzież, którzy nie wyjechali na wakacje. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego urlopu, wypoczynku i szczęśliwego powrotu.

  3. We wtorek święto św. Tomasza, Apostoła. Po Mszy św. o godz. 7.30 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. W środę - wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej, o godz. 7.00 nowenna do MBNP.

  4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
   • I Czwartek – wspomnienie św. Marii Goretti, dz. i męcz. O godz.7.30 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i kontemplacyjne. Wszystkich ministrantów obecnych w parafii zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 17.00. Po Mszy św. zbiórka.
   • I Piątek - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. O godz. 7.30 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w int. Jego czcicieli oraz rencistów i emerytów. Kolekta w tym dniu na potrzeby charytatywne parafii.
   • I Sobota - o godz. 6.40 medytacja biblijna w int. wynagradzających za grzechy, które obrażają Niepokalane Serce Maryi. O godz. 7.00 różaniec wynagradzający. O godz. 7.30 Msza św. w int. Członków Żywego Różańca oraz Jubilatów z miesiąca lipca i ich rodzin. Zapraszamy wszystkich chętnych do odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca. Od godz. 6.30 okazja do spowiedzi św. Odwiedziny chorych od godz. 7.00. Prosimy do czwartku zgłosić ich w zakrystii.

  5. Okazja do Sakramentu Pokuty codziennie pół godz. przed każdą Mszą św., a w sobotę od godz. 17.00.

  6. Polecamy niedzielną prasę „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in. z cyklu na skraju Polski – „kraina piękna jak baśń z Łemkami” lub „z Hollywood do klasztoru” i inne.

  7. Informujemy Parafian, że w czasie wakacji zastępstwo w Parafii będzie pełnił Ojciec franciszkanin z Panewnik. Życzymy Mu wiele Bożych łask oraz mocy i światła Ducha Świętego.

  8. Dziś, w niedzielę wolontariusze Akcji Ukraina organizowanej przez Wspólnotę Indywidualności Otwartych z Krakowa poproszą o dar materialny na pokrycie kosztów organizacji rekolekcji dla dzieci polskiego pochodzenia w parafiach na Ukrainie. Za każdą ofiarę składają serdeczne „Bóg zapłać”.

  9. We wtorek o godz. 9.00 z Kaplicy pogrzeb śp. + Henryka Gwóźdź. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…


  Wstecz
  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostna@katowice.opoka.org.pl