Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
  Festiwal

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  11.02.2018 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA


  Dzisiaj wspominamy NMP z Lourdes – to Światowy Dzień Chorego. Maryja prowadzi nas do Chrystusa – On jest najlepszym lekarzem naszych dusz i ciał. Uzdrawia trędowatego. Uzdrowiony trędowaty zaczął opowiadać i rozgłaszać jak dobry i wielki jest Chrystus. Zatem i my bądźmy wierni Bogu i służmy Mu zawsze i wszędzie niepodzielnym sercem. Wtedy wszystko zyskujemy – radość na ziemi i życie wieczne w niebie.
  1. Dzisiaj przed Środą Popielcową 40-godzinne nabożeństwo o charakterze błagalnym i wynagradzającym za popełnione grzechy w okresie karnawału. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj:
   • Godz. 13.30 – adorują parafianie z dzielnicy Górka.
   • Godz. 14.30 – adorują parafianie z dzielnicy Boże Dary.
   • Godz. 15.30 – grupy nieformalne i wszyscy chętni.
   Poniedziałek i Wtorek: ADORACJA: od godz. 9.00 – 18.00

  2. We wtorek 13 dzień miesiąca. O godz. 7.30 Msza św. ku czci MB Fatimskiej w int. dobrodziejów naszego kościoła.

  3. W najbliższą środę - Popielec - rozpoczynamy czas wielkopostnej pokuty. Zachowujemy w tym dniu post ilościowy i jakościowy. Przypominamy, że w Kościele Powszechnym Wielki Post jest czasem pokuty. We wszystkie piątki całego roku obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w Wielkim Poście także powstrzymywanie się od zabaw. W Środę Popielcową Msze św. z ceremonią posypania głów popiołem o godz. 8.00 i 9.30 oraz po południu o godz. 16.30 i 18.00. W tym dniu kolekta jako „jałmużna postna”. Od Środy Popielcowej obchodzimy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Przyszła niedziela - to Niedziela Trzeźwości.
   Rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne:
   - DROGA KRZYŻOWA - w piątek o godz.17.15. Od godz. 17.00 czytanie wypominek - zalecek za zmarłych, które można przynosić do zakrystii.
   - GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym - w niedzielę o godz. 16.15. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Krzysztof Kregel – wikariusz z Piotrowic z parafii Bożego Ciała.

  4. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. w int. Diakonii Modlitwy z udziałem dzieci i uczniów Gimnazjum.

  5. W tym tygodniu III piątek miesiąca. O godz. 7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 koronka w kościele. O godz. 17.15 Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 Mszą św. rozpoczniemy Wieczór Miłosierdzia, który zakończymy o godz.19.15.

  6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. z liturgią chrztu św. i w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w domu katechetycznym.

  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje parafialne. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w tych ćwiczeniach wielkopostnych. Kolekta w przyszłą niedzielę po 15 dniu miesiąca przeznaczona na cele modernizacyjne w parafii.

  8. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 15 maja na Mszy św. o godz. 18.00. Szafarzem tego Sakramentu będzie ks. Bp Marek Szkudło.

  9. Polecamy wszystkim „Gościa Niedzielnego” w nim m.in. „nasi skoczkowie o wierze”, „wolne niedziele już od marca”, czy „serce w popiele” - w tym roku Środa Popielcowa wypada w Walentynki. Polecamy.

  10. W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp.+Katarzynę Przystalską-Skowronek i + Małgorzatę Górecką-Borowik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostna@katowice.opoka.org.pl