Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal
  RODO

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  15.09.2019 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA


  1. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 16.30. Msza św. wieczorna o godz. 17.00 w intencji solenizanta ks. Tomasza Mężyka. O godz. 14.00 w Katowickiej Katedrze Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.

  2. W tym tygodniu obchodzimy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

  3. W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

  4. We wtorek wspomnienie św. Roberta Belarmina, biskupa i doktora Kościoła.
   O godz. 7.30 w koncelebrze Msza św. ku czci św. Franciszka w int. FZ Świeckich. O godz. 12.00 w domu katechetycznym bezpłatne badania parametrów stanu zdrowia. O godz. 18.45 w domu katechetycznym spotkanie członków Związku Górnośląskiego.

  5. W środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży. O godz. 7.00 nowenna do MBNP. Z okazji święta św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży - Młodzież pracującą, studiującą, Młodzież Ruch Światło-Życie zapraszamy w środę do udziału we Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w domu Katechetycznym. W środę o godz. 17.00 katecheza dla dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św.

  6. W czwartek wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika. O godz. 17.00 Msza św. w intencji członków Bractwa św. Józefa. Dzieci naszej Parafii zapraszamy do udziału we Mszy św. O godz. 17.45 w czwartek zapraszamy na spotkanie informacyjno – formacyjne rodziców dzieci Szkoły Podstawowej.

  7. W piątek wspomnienie św. męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy. To III piątek miesiąca poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O godz. 7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii świętej s. Faustyny –- sekretarki Bożego Miłosierdzia. Wszystkich chętnych zapraszamy do kościoła na godz. 15.00 na Koronkę. O godz. 18.00 Mszą św. rozpoczniemy Wieczór Miłosierdzia, w nim: Adoracja Najświętszego Sakramentu, śpiewy z Taize, Koronka i Akt Zawierzenia.

  8. W sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. O godz. 10.00 Regionalne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Sakramentu Pojednania.

  9. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. z liturgią chrztu świętego oraz w intencji rocznych dzieci, rodziców i chrzestnych. Katecheza przed chrztem w sobotę o godz. 17.00 w domu katechetycznym.

  10. Polecamy prasę katolicką „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in. Papieska Ewangelizacja - czy Krzyż się kocha. Jest także „Mały Gość Niedzielny”.

  11. Po Mszy św. w drzwiach kościoła ministranci zbierają ofiary na operację chorego na białaczkę kolegę Jakuba. Polecamy tę akcję ofiarności wiernych.  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostna@katowice.opoka.org.pl