Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal
  RODO
  Polityka cookies
  Kontakt
  KONTO

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  19.09.2021 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA


  „Syn człowieczy będzie wydany w ręce ludzi” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii, wskazując na cel ziemskiej wędrówki. Jego przejście przez śmierć do chwały Ojca to droga pokory, na której przemienił tragiczne okoliczności swojego życia w dar. Zgromadzeni na Eucharystii, chcemy potwierdzać naszą decyzję pójścia za Chrystusem. Prosimy, aby przyjął nasze życie i umacniał w nas postawę ofiarnej służby wobec bliźnich..

  Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  Z ŻYCIA PARAFII
  1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne, o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

  2. W środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 7.00.

  3. W czwartek - Msza św. szkolna, o godz. 17.00 - zapraszamy dzieci i młodzież, również rodziców, nauczycieli, katechetów.

  4. Również w czwartek, pierwsze w tym roku spotkanie Grupy biblijnej po Mszy św. o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym. Zapraszamy wszystkich uczestników Grupy biblijnej i wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty, pogłębić i ożywić swoją wiarę.

  5. W sobotę - wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od 17.00 - 18.00. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza świętą. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Arcybiskup Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

  6. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 Msza św. w int. małżonków obchodzących jubileusz małżeński, a o godz.12.30 w int. rocznych dzieci.

  7. Ministrantów i wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00 do Domu Katechetycznego. Dzieci Maryi i dzieci, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 do Domu Katechetycznego.
   Oazę Młodzieżową oraz młodych chętnych do dołączenia do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie w piątek - rozpoczęcie Mszą św. o 18.00.
   Zapraszamy ludzi młodych w ostatnią niedzielę września (26.09.) do Domu katechetycznego na godz. 16.01 - na gry planszowe.

  8. Uroczystość wczesnej i pierwszej Komunii świętej odbędzie się w niedzielę 15 maja 2022 r. Rodziców Dzieci komunijnych i wczesnokomunijnych prosimy o wypełnienie deklaracji dostępnej w zakrystii lub na stronie internetowej parafii, oraz dostarczenie jej na pierwsze spotkanie informacyjno - formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych, które odbędzie się 27 września (poniedziałek) o godz. 18.45 w Domu Katechetycznym, a pierwsze spotkanie informacyjno - formacyjne dla rodziców dzieci które w tym roku chcą przystąpić do wczesnej Komunii świętej - odbędzie się 29 września (środa) o godz. 18.45 w Domu Katechetycznym.

  9. Wszystkich, którzy pragną w nowym roku szkolnym przystąpić do Sakramentu Bierzmowania prosimy o wypełnienie deklaracji dostępnej w zakrystii lub na stronie internetowej parafii, oraz dostarczenie jej do Kancelarii Parafialnej do końca września. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami odbędzie się 11 października (poniedziałek) - o godz. 18.00 - zgromadzimy się na Mszy św., a następnie na spotkaniu organizacyjnym.

  10. Narzeczonych zapraszamy na nauki przedślubne, które odbędą się w naszej parafii w czwartek (30.09), piątek (1.10) i sobotę (2.10). Rozpoczęcie w czwartek Mszą św. o godz. 17.00, po niej nauka w Domu Katechetycznym. Ze względów organizacyjnych, prosimy chęć udziału w naukach zgłaszać do poniedziałku 27 września w kancelarii.

  11. W godzinach urzędowania kancelaria parafialna przyjmuje intencje mszalne na I półrocze 2022 roku. Prosimy o potwierdzenie I rocznic śmierci. Mszy św. nie zamawiamy telefonicznie. Stypendium mszalne regulujemy na 2 tygodnie przed odprawieniem Mszy św.

  12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.+ Stanisława Staszczyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

  13. OGŁOSZENIA INNE:
  14. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim między innymi artykuł o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette i bardzo mocne świadectwo więzionego wiele lat przez komunistów kardynała Van Thuana. Do nabycia jest również kolejna edycja „Gościa Extra” (w cenie 10 zł), który w całości poświęcony jest bł. kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i bł. Matce Róży Czackiej.

  15. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie kolektą przeznaczoną na cele inwestycyjne parafii.

  16. Dyrekcja Szkoły Nr 29 zwraca się z prośbą o oddanie głosów w Budżecie Obywatelskim na projekt dotyczący Placu zabaw pt. „Eksperymentuj na świeżym powietrzu” (L21/01/VIII). Rodzice i uczniowie czekają przed kościołem i pomogą zagłosować. Potrzebny jest Nr PESEL i 3 minuty czasu. Dziś ostatni dzień głosowania. Zapraszamy.

  17. Zalecamy, by Komunię Świętą przyjmować na rękę. Celebrans rozdziela Komunię Świętą do ust, pozostali kapłani i szafarze na rękę.

  18. Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej serdecznie zaprasza na zajęcia Liturgika dla każdego. To cykl dziesięciu dwugodzinnych spotkań, dotyczących podstawowych zagadnień związanych z liturgią, zwłaszcza Eucharystią oraz innymi sakramentami. Zajęcia rozpoczną się 14 października (czwartek) o godz. 19.00 na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach. Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy:
   FB: Liturgika dla każdego| Facebook  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostuchna@katowicka.pl