Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Odwiedziny duszpasterskie
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal
  RODO

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  11.11.2018 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA


  Dziś 100. rocznica odzyskania Niepodległości. Nasza Ojczyzna – Polska jest wolnym, suwerennym i niepodległym państwem. Za to Bogu dziękujmy. Wołajmy z psalmistą: „Chwal duszo moja, Pana Stwórcę swego”.
  1. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory maryjne w intencji naszej Ojczyzny o godz. 16.30. W tygodniu różaniec za zmarłych połączony z wypominkami codziennie o godz. 17.15. W czwartek - o godz. 17.45.

  2. W poniedziałek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. We wtorek wspomnienie Św. Pierwszych Męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. To 13. dzień miesiąca. O godz. 7.30 Msza św. ku czci MB Fatimskiej w int. żywych i zmarłych dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła.

  3. W środę wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert. O godz. 7.00 nowenna do MBNP. O godz. 7.30 Msza św. w int. zmarłych członków Żywego Różańca.

  4. W czwartek wspomnienie św. Alberta Wielkiego, bpa i dK. O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci przedszkolnych z rodzicami, Szkoły Podstawowej oraz uczniów Gimnazjum. O godz. 18.00 spotkanie sympatyków i Członków Związku Górnośląskiego.

  5. W piątek wspomnienie Rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Apostołów Piotra i Pawła oraz św. Małgorzaty Szkockiej. To III piątek miesiąca poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O godz.7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Koronka w kościele. O godz. 18.00 Mszą św. rozpoczniemy Wieczór Miłosierdzia, w nim: uwielbienie Jezusa Miłosiernego, uczczenie relikwii świętej s. Faustyny i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  6. W sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty. Spowiedź codziennie pól godziny przed każdą Mszą św.

  7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. z liturgią chrztu św. i w int. rocznych dzieci. Katecheza przed chrztem w sobotę o godz. 17.00 w domu katechetycznym.
  8. Polecamy wszystkim lekturę „Gościa Niedzielnego” w nim m.in. „ Niepodległa” czy „Kościół po Synodzie Młodych”.

  9. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła panie z Zespołu Charytatywnego zbiorą ofiary jako pomoc dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie. W przyszłą niedzielę kolekta po 15. dniu miesiąca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i domu katechetycznego.

  10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności zmarłego śp. Henryka Limańskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostna@katowice.opoka.org.pl