Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Aktualności diecezjalne
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
 • Św. Michał Archanioł
 • Festiwal
  RODO

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  25.10.2020 – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA


  Miłość Boga i miłość bliźniego to istota chrześcijańskiego życia. Dwa przykazania stanowią jedność. Kto nie kocha Boga, nie kocha człowieka. Zatem kochaj i czyń co chcesz.

  1. Dzisiaj o godz. 16.15 Nabożeństwo różańcowe. W tygodniu różaniec o godz. 17.15; w poniedziałek – różaniec prowadzą Kościelni, we wtorek – Grupa Biblijna, w środę - czciciele św. Anny, w czwartek – dzieci przygotowujące się do I Komunii św., w piątek – Grupa Lektorów.

  2. W środę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. O godz. 7.00 nowenna do MBNP.

  3. W czwartek do udziału we Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci naszej Parafii. Po Mszy św. - różaniec.

  4. W piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego w Katowicach. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu październiku.

  5. W przyszłą niedzielę - 1 listopada - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 7.30 śpiewamy Godzinki ku czci NMP. O godz. 14.30 Nieszpory w Kościele, o godz.15.00 modlitwy przy Krzyżu na cmentarzu.

  6. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych zapraszamy do Sakramentu Pokuty:
   • Dzieci Szkoły Podstawowej – czwartek - godz. 16.30.
   • Dzieci po I Komunii św. – piątek - godz. 17.00.
   • Młodzież oraz dorośli i wszyscy chętni - codziennie pół godz. przed Mszą św., a w soboty - od godz. 17.00.

  7. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w int. Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od jakiegokolwiek grzechu. Także nawiedzenie cmentarza przez cały miesiąc listopad. [odpust ten może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące}.

  8. Wypominki – zalecki wypisane na kartkach można składać w zakrystii lub do Skarbonki, która znajduje się na stoliku w środku kościoła.

  9. Prezydent Miasta Katowice informuje parafian i zachęca mieszkańców Katowic do przejścia na ekologiczne źródła ciepła. W środę (28.X.) w godzinach od 17.00 – 19.00 rzy Domu Kultury pracownicy Smogobusu będą udzielać informacji na temat dofinansowania do ekologicznych źródeł ciepła.

  10. Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in. artykuł „Ekshumacja ks. Blachnickiego”, „Posłuszeństwo drogą do wolności”, czy „Co to jest miłość”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” i nasz „Trinitas”.

  11. ” Bóg zapłać” za złożone ofiary. Kolekta ostatniej niedzieli na ogrzewanie kościoła i domu katechetycznego wynosiła 8.350,- zł.

  12. Nasz kościół ma 819 m2 – na nabożeństwach może przebywać 117 osób, a dokoła kościoła nawet 170 osób. Zachowujmy dystans, dezynfekujmy ręce i nośmy maseczki. W drzwiach wejściowych do kościoła zostały zamontowane bezdotykowe dozowniki z wodą święconą. Najpierw trzeba ręce zdezynfekować, a następnie wodą święconą kreślić znak krzyża świętego. Nie zapominajmy o tej pięknej chrześcijańskiej praktyce.

  Dziękujemy za wspólną modlitwę, za obecność na Eucharystii. Gościom i drogim Parafianom na kolejny tydzień życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa.  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostuchna@katowicka.pl