Strona główna

Parafia Trójcy Przenajświętszej
w Katowicach Kostuchnie


 

Nasz Kościół
 • Galeria
 • Błogosławiony
  z Kostuchny
  Ludzie
  Grupy Apostolskie
  Duszpasterstwo
 • Intencje mszalne
 • Ogłoszenia
 • Aktualności
  Zaproszenia
  Kącik Pielgrzyma
  Album
  Powstańcy
  z Kostuchny
  Złote myśli
  Kącik poezji
  Festiwal

  DOMOWY KOŚCIÓŁ


  Opiekun – Ks. Grzegorz Matuszczyk

  Domowy Kościół (DK) jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie. Domowy Kościół łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame.

  DK jest otwarty na współpracę z innymi ruchami posoborowej odnowy Kościoła. Ruch ten zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli do dążenie świętości ze współmałżonkiem, chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

  Duchowość małżeńską budujemy poprzez pracę w kręgach rodzin DK. Krąg tworzy 4-7 małżeństw pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła. Krąg spotyka się raz w miesiącu w mieszkaniu jednej z rodzin kręgu w imię Chrystusa - dla Niego i z miłości do Niego. Praca w kręgach pomaga nam pogłębiać naszą wiarę i wiedzę religijną. We wspólnocie pomagamy sobie w trudnej wędrówce naszego życia do szczytu, jakim jest Bóg. Między członkami wspólnoty zawiązują się liczne przyjaźnie, które owocują nie tylko na spotkaniach, ale także poza nimi. Wiemy, że w różnych sytuacjach życiowych możemy zawsze na siebie liczyć.

  Wszystkie pary małżeńskie tworzące wspólnotę Rodzin Domowego Kościoła w naszej parafii wraz z księdzem opiekunem zapraszają pary żyjące w sakramentalnym związku małżeńskim do włączenia się w dzieło jakim jest Domowy Kościół.  Grupy Apostolskie


  ul. Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice
  Konto bankowe: ING B.Śl. SA VII O/Katowice nr 21-1050-1214-1000-0007-0038-8812
  tel. 32 202 81 23, e-mail: kostna@katowice.opoka.org.pl